Mojżeszowi - w gorejącym krzewie. Mędrcom ze wschodu - w gwieździe. Jak Bóg objawia się tym, którzy go jeszcze nie poznali? Czasami wykorzystuje ich ciekawość: „co to za niesłychane zjawisko”?
Dzisiejsze święto to święto pogan, którzy poznali Boga. Pogan, których zdobywanie wiedzy i ostrożna, pełna zaangażowania obserwacja doprowadziła do Prawdy. Może warto czasem być takim poganinem, przeżyć takie Objawienie? Może po to warto być naukowcem?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz